Prosinec 2019

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA1. 12. 2019 - 31. 1. 2020
Karolína Borecká: Výstava obrazůKarolína Borecká tvoří již od raného dětství, na střední škole ji okouzlili impresionisté, zejména Monet, Manet a Renoir, a provází dodnes. Studovala malbu starých mistrů (byl Caravaggio, Tizian, Rembrandt) a postupně se zaměřila na techniku olejomalby.

Začala též navštěvovat kurzy sochařství v Praze v Kulturním klubu Poštovka. Poslední roky se ovšem navrátila k impresionismu, který je jejímu založení nejbližší.

V jejích dílech ožívají impresionistické obrazy jejího každodenního života, prosvětlené letním sluncem. Je v nich touha po klidu a dokonalosti, jako protiklad k reálnému životu.

Další důležitou součástí umělecké činnosti Karolíny Borecké je výroba loutek pohádkových bytostí a mnoha různých pohádkových postaviček, které vznikají pod jejíma rukama jako odpověď na dětský svět jejích dvou dcer, které stále ještě věří na víly. Loutky modeluje s důrazem na detail a charakter postavičky, marionety tak mohou sloužit nejen k rozvíjení dětské fantazie, ale také jako zajímavá bytová dekorace.

Autorka Karolína Borecká pravidelně vystavuje v muzeích, galeriích, klubech a restauracích.

Kromě volné tvorby Karolína Borecká nabízí obrazy na zakázku, zejména portréty, blízké jsou jí i obrazy měst, krajin a kavárenské scény.


Aktuální výstava